Na Troskách i pod Troskami, Fotoalbum, Trutnovští Caníci

Na Troskách i pod Troskami

Rosničky povídaly, že bude pěkné počasí (teda že prý vyleze oskárek, jinak žádný velký vedra, co by taky člověk chtěl 31.10. :-)). A tak jsme ráno vyrazili s Dárlý, Lenkou a Rosem si zavýletit na Trosky.

Na místo  jsme dorazili kolem 9 hodiny, vyšlápli jsme na hrad, tedy spíše na to co z něj zbylo :-)). Výhled se téměř žádný nekonal, sluníčko svítilo kdesi na horách a tak byl rozhled bohužel minimální. Pod troskama Trosek jsme vypustili naši divou zvěř a ti si konečně ten výlet taky pořádně užili jak je vidět i z fotek!! Domů jsme jeli trochu vymrzlí, unavení a spokojení. :-)

Trosky - základ hradu tvoří velice zajímavý a ojedinělý skalnatý útvar sopečného původu. Dva lávové sopouchy vyvřely z nitra země v době třetihor. Následná eroze splavila zakrývající hlínu, písek a ostatní měkké horniny a obnažila tento útvar do dnešní podoby. Celek je světovou přírodní raritou. Gotický hrad zde přibližně v letech 1380-90 postavil pan Čeněk z Vartemberka. Jak šel čas, byl hrad postupně obléhán, dobýván, měnil majitele a chátral. Roku 1925 přechází hrad do vlastnictví Československého státu, v jehož majetku zůstává až do dnešních dnů.

Další fotečky z našeho výletu najdete zde